Kontakt

Galeria

Medale

Lista E.i W. A.K. : 313 – 533

Lista Ewidencyjna i Weryfikacyjna.

Komisja Likwidacyjna dla spraw b. A.K.

Spis ;  313 – 533.

 

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspiracji

Miejsce

zamieszkania

Data wstąpienie

do organizacji

313.

Soja

Stanisław

Sowa

Dca sekcji rkm 5 komp.

Plutonowy

Aleksandrowice

Kwiecień

1941

314.

Jastrzębski

Józef

Skok

Zca dcy

WSOP Aleksa

Kapral

Aleksandrowice

Maj

1941

315.

Korpak

Józef

Strzelec

5 komp.

Kapral

Aleksandrowice

Marzec

1941

316.

Puchała

Franciszek

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Aleksandrowice

Marzec

1941

317.

Gój

Franciszek

Pionier plut.

sap. SP-37

St. Strzelec

Janów

Śląski

Czerwiec

1941

318.

Godyń

Stanisław

Sum

Zca sekcji

1 komp.

St. Strzelec

Czerna

Maj

1942

319.

Pałka

Andrzej

Sotniak

Dca plutonu

4 komp.

St. Sierżant

Tenczynek

Grudzień

1941

320.

Godyń

Emil

Łysy

Strzel. Łącz.

4 komp.

St. Strzelec

Tenczynek

Październik

1940

321.

Molik

Józef

Grab

Zca dcy druż.

2 komp.

Kapral

Siedlec

Marzec

1942

322.

Mirek

Stanisław

Ryś

Goniec dcy dr

2 komp.

St. Strzelec

Siedlec

Marzec

1942

323.

Siarczyński

Julian

Żbik

Zca dcy druż.

2 komp.

Sierżant

Żbik

Marzec

1942

324.

Nimiec

Franciszek

Dąb

Strzelec

1 komp.

St. Strzelec

Czatkowice

Styczeń

1941

325.

Mirek

Klemens

Dzięcioł

Strzelec

1 komp.

Strzelec

Żary

Czerwiec

1943

326.

Małodobry

Stanisław

Staw

Zastępowy

Sz. Sz.

Kapral

Siedlce

Sierpień

1940

327.

Świecimski

Tadeusz

Wit

Karmin

D-ca plutonu

1 p.

Plutonowy

Gliwice

Sierpień

1940

328.

Święszek

Andrzej

Strzelec

3 komp.

Kapral

Nowa Góra

Marzec

1941

329.

Kowala

Władysław

Ostry

Strzelec

3 komp.

St. Strzelec

Nowa Góra

Czerwiec

1942

330.

Lorenc

Józef

Ziutka

Dca druż. w

plut.łączności

Sierżant

Krzeszowice

Listopad

1941

331.

Kapusta

Czesław

Płomień

Strzelec

1 komp.

Strzelec

Kraków

Marzec

1941

332.

Poznański

Władysław

Twardy

Strzelec

1 komp.

Strzelec

Paczółtowice

Październik

1941

333.

Kot

Stanisław

Jarząb

Dca sekcji

plut. łączności

Kapral

Czerna

Luty

1943

334.

Sandacz

Kazimierz

Hektor

Strz part 1psp

pod. Lampart

Kapral

Chrzanów

Sierpień

1944

335.

Głowa

Tadeusz

Flis

Podof.

plut. łączności

Kapral

Krzeszowice

Luty

1942

336.

Ochmański

Henryk

Bicz

Dca patrolu

plut. łączności

Kapral

Krzeszowice

Listopad

1941

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspirac.

Miejsce

zamieszkania

Data wstąp.

do organizac.

337.

Kuternoga

Kazimierz

Kret

Podoficer

Kom.Obwodu

Sierżant

Radwanowice

Sierpień

1940

338.

Kuternoga

Józef

Niski

Strz. Komp

obw. Kraków

Plutonowy

Dubie

Lipiec

1940

339.

Kaczkowski

Adam

Śmiały

Zca dcy druż.

4 komp.

Kapral

z cenz.

Tenczynek

Wrzesień

1940

340.

Burek

Jan

Strzelec

4 komp.

Strzelec

Tenczynek

Wrzesień

1942

341.

Gorczyca

Michał

Maria

Plut sap. dca sek obw.Krzes

Kapral

Tenczynek

Marzec

1941

342.

Mikołajski

Marian

Goniec dcy.

1 komp

St. Strzelec

Kraków

Listopad

1943

343.

Kukiełka

Józef

Lityński

Podof. żywn.

obwodu

Sierżant

Katowice

Maj

1940

344.

Szkuta

Maksymilian

Stachlikowski

Podof. żywn.

II baonu

Sierżant

Tenczynek

Maj

1941

345.

Ziembiński

Andrzej

Błoński

Podof. żywn.

I baonu

Kapral

Siedlec

Grudzień

1942

346.

Mosz

Kazimierz

Czarny

Strzelec

3 komp.

St. Strzelec

Opole

Styczeń

1943

347.

Blecharz

Mikołaj

Wicher

Dca druż.

Plut. pion.

Kapral

Tenczynek

Grudzień

1941

348.

Dura

Piotr

Przygowski

Strzel. Komp.

5a

St. Strzelec

Zalas

Maj

1942

349.

Sarnek

Władysław

Wiadowca

Kw. 2 komp.

St. Strzelec

Nawojowa

Góra

Marzec

1940

350.

Tumidalski

Wojciech

Maj

Dca plutonu

WSOP

St. Strzelec

Paczółtowice

Kwiecień

1940

351.

Marzec

Wilhelm

Piotrowski

Dca drużyny

WSOP

Plutonowy

Brzęczkowice

Luty

1941

352.

Domagała

Henryk

Wicher

Goniec dcy

1 komp.

St. Strzelec

Brzęczkowice

Wrzesień

1943

353.

Leśniak

Jan

Cygankiewicz

Dca drużyny

1 komp.

Plutonowy

Nowa Wieś

Styczeń

1943

354.

Bienia

Augustyn

Bicz

Dca plutonu

WSOP

Chorąży

Bytom

Luty

1940

355.

Grzegorek

Józef

Gaszyński

Szef

4 komp.

St. Sierżant

Chrzanów

Luty

1940

356.

Wala

Tomasz

Szary

Strzelec

4 komp.

Kapral

Tenczynek

Wrzesień

1943

357.

Drozdowski

Mieczysław

Olcha

Archiwista

Kom. Obwod

Kapral

z cenz.

Tenczynek

Maj

1944

358.

Bień

Jan

Michałowski

Podof. Dysp.

Kom. Obw.

Ogniomistrz

Dubie

Maj

1941

359.

Stasikowski

Wojciech

Rogacz

Dca plutonu

WSOP

Chorąży

Siedlec

Czerwiec

1942

360.

Kuźnik

Andrzej

Wrzos

Dca drużyny

komp Smuga

Sierżant

Dubie

Kwiecień

1941

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspirac.

Miejsce

zamieszkania

Data wstąp.

do organizac.

361.

Glen

Marian

Cichy

Strzelec

2 komp.

Strzelec

Rudawa

Maj

1940

362.

Biernat

Stanisław

Wrzos

Dca drużyny

2 komp.

Kapral

Rudawa

Luty

1942

363.

Ziąbek

Franciszek

Korzeń

Strzelec

2 komp.

Strzelec

Dubie

Czerwiec

1941

364.

Mirek

Stanisław

Skała

Dca sekcji

komp. Smuga

Kapral

Żary

Maj

1943

365.

Ostachowski

Roman

Czapla

Strzelec

1 komp.

Strzelec

Czerna

Maj

1942

366.

Chechelski

Kazimierz

Szklany

Strzelec

2 komp[.

Kapral

Dubie

Czerwiec

1941

367.

Sekager

Tadeusz

Wara

Dca drużyny

3 komp.

Plutonowy

Miękinia

Czerwiec

1941

368.

Ostachowski

Mieczysław

Chorski

Drużynowy

Sz. Sz.

Kapral

Kraków

Wrzesień

1940

369.

Piórko

Piotr

Mila

Strzelec

3 komp.

St. Strzelec

Miękinia

Wrzesień

1942

370.

Gustawski

Wiesław

Sokole Oko

Drużynowy

Sz. Sz.

St. Strzelec

Regulice

Grudzień

1943

371.

Mak

Tadeusz

Grzmot

Dca druż.

5 komp.

Plutonowy

Chrosna

Sierpień

1941

372.

Stępień

Stanisław

Srokaty

Zca dcy druż.

5 komp

Kapral

Cholerzyn

Maj

1942

373.

Kozik

Józef

Kula

Dca druż.

WSOP

Sierżant

Morawica

Marzec

1941

374.

Bodziewicz

Wojciech

Strzel.WSOP

5 komp.

Strzelec

Aleksandrowice

Listopad

1942

375.

Kofin

Józef

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Aleksandrowice

Lipiec

1941

376.

Idzik

Józef

Zca dcy sekcji

5 komp.

Kapral

Morawica

Marzec

1941

377.

Jerzyk

Marian

Strzel.WSOP

5 komp.

Bombardier

Morawica

Wrzesień

1941

378.

Dudek

Stanisław

Dulowski

Dca plutonu

4 komp.

Sierżant

Tenczynek

Listopad

1941

379.

Bikszczeń

Henryk

Strzel.WSOP

5 komp.

St. Strzelec

Morawica

Marzec

1941

380.

Pater

Stanisław

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Brzoskwinia

Maj

1942

381.

Kula

Wincenty

Grab I

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Morawica

Kwiecień

1941

382.

Kupien

Józef

Król

Dca druż sanit

5 komp.

Plutonowy

Aleksandrowice

Kwiecień

1941

383.

Janus

Piotr

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Brzoskwinia

Wrzesień

1942

384.

Kofin

Franciszek

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Aleksandrowice

Kwiecień

1941

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspirac.

Miejsce

zamieszkania

Data wstąp.

do organizac.

385.

Słowik

Stanisław

Kółko

Goniec W.S.

O.P. 2 komp.

Kapral

Krzeszowice

Wrzesień

1942

386.

Medwey

Wojciech

Traper

Szef sł. sanit.

przy Batalion

Plutonowy

pchor.

Krzeszowice

Wrzesień

1943

387.

Haber

Józef

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Aleksandrowice

Wrzesień

1942

388.

Kadula

Stanisław

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Cholerzyn

Sierpień

1943

389.

Puchała

Stanisław

Korek

Zca sekc.WS

OP 5 komp.

Kapral

Aleksandrowice

Sierpień

1941

390.

Janus

Władysław

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Brzoskwinia

Lipiec

1941

391.

Janus

Józef

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Brzoskwinia

Wrzesień

1942

392.

Hajduga

Stanisław

Kopyto

Dca druż.

5 komp.

Plutonowy

Chrosna

Czerwiec

1942

393.

Korpak

Jan

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Aleksandrowice

Sierpień

1942

394.

Karcz

Kazimierz

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Chrosna

Sierpień

1941

395.

Urbańczyk

Józef

Goniec dcy.

plut. 5 komp.

Kapral

Morawica

Kwiecień

1941

396.

Urbańczyk

Franciszek

Łopata

Zca dcy druż.

5 komp.

Plutonowy

Morawica

Sierpień

1941

397.

Mroziński

Jan

Strzel. WSOP

5 komp.

Kapral

Morawica

Maj

1942

398.

Sieprawski

Kazimierz

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Brzoskwinia

Sierpień

1941

399.

Kołodziejczyk

Stanisław

Strzel. WSOP

5 komp.

Strzelec

Brzoskwinia

Wrzesień

1942

400.

Dukała

Stanisław

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Brzoskwinia

Sierpień

1941

401.

Baster

Paweł

Pałka I

Dca sekcji

5 komp.

Kapral

Chrosna

Sierpień

1941

402.

Szmagier

Władysław

Korba

Strzel. Sanit.

3 komp.

Strzelec

Bobrek

Sierpień

1941

403.

Szmagier

Eugieniusz

Kos

Telefon.

3 komp.

Kapral

Bobrek

Sierpień

1941

404.

Zdziech

Kazimierz

Krzemień

Inf. drużyny

komp. Smuga

Strzelec

Radwanowice

Wrzesień

1941

405.

Rusinek

Władysław

Strzelec

5 komp.

St. Strzelec

Balice

Lipiec

1941

406.

Rusinek

Franciszek

Jawor

Dca sekcji

5 komp.

Kapral

Kleszczów

Lipiec

1941

407.

Strumiński

Władysław

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Aleksandrowice

Wrzesień

1941

408.

Żurek

Tadeusz

Wrona

Zca dcy druż.

5 komp.

Plutonowy

Kleszczów

Czerwiec

1941

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspirac.

Miejsce

zamieszkania

Data wstąp.

do organizac.

409.

Okrutnik

Bartłomiej

Strzelec WSO

P 5 komp.

St. Strzelec

Chrosna

Sierpień

1942

410.

Rusinek

Stanisław

Siekiera

Dca drużyny

5 komp.

Plutonowy

Kleszczów

Lipiec

1941

411.

Wójcik

Piotr

Olcha

Goniec dcy

dr 1 komp

St. Strzelec

Czerna

Kwiecień

1943

412.

Banach

Zygmunt

Mściwy

Drużynowy

Sz. Sz.

Kapral

Gliwice

Maj

1941

413.

Gawin

Cyryl

Kamien

Zastępowy

Sz. Sz.

Kapral

Gliwice

Maj

1942

414.

Matusik

Franciszek

Florek

Strzelec

1 komp.

Kapral

Kraków

Maj

1942

415.

Zimoląg

Józef

Strzelec

4 komp.

St. Strzelec

Tenczynek

Luty

1942

416.

Grabowski

Józef

Kruk

Strzelec

3 komp.

St. Strzelec

Nowa Góra

Marzec

1941

417.

Ziembiński

Bartłomiej

Strzelec

2 komp.

Strzelec

Siedlec

Sierpień

1942

418.

Kudziełka

Stanislaw

Orzeł

Drużynowy

Sz. Sz.

Kapral

Krzeszowice

Wrzesień

1942

419.

Chałupa

Władysław

Zdzich

Goniec kome-

ndy obwodu

Kapral

Siedlec

Czerwiec

1941

420.

Mirek

Władysław

Pstrąg

D ca druż.

2 komp.

Sierżant

Dubie

Czerwiec

1941

421.

Mirek

Szczepan

Buk

Strzelec

2 komp.

Strzelec

Dubie

Czerwiec

1941

422.

Pawlikowski

Stefan

Ryba

Zca dcy druż

2 komp.

Plutonowy

Dubie

Czerwiec

1941

423.

Sieprawski

Kazimierz

Skała

Goniec dcy

dr. 2 komp.

St. Strzelec

Dubie

Czerwiec

1941

424.

Gędłek

Tadeusz

Strzelec

2 komp.

Strzelec

Młynka

Kwiecień

1943

425.

Pawlikowski

Kazimierz

Wierzba

Strzelec

2 komp.

Strzelec

Dubie

Czerwiec

1941

426.

Mirek

Julian

Jawor

Strzelec

2 komp.

Strzelec

Dubie

Czerwiec

1941

427.

Pawlikowski

Jan

Strumień

Strzelec

2 komp.

St. Strzelec

Dubie

Czerwiec

1941

428.

Kłeczek

Edward

Turski

D-ca

6 komp.

Pod Porucznik

Krzeszowice

Wrzesień

1942

429.

Ziernik

Franciszek

Gadzio

Dca sekcji

WSOP 1komp

Plutonowy

Czerna

Kwiecień

1943

430.

Król

Jan

Kowalski

Strzelec

2 komp.

St. Strzelec

Siedlec

Kwiecień

1942

431.

Łazowy

Bronisław

Gawron

Strzelec

2 komp.

Strzelec

Radwanowice

Maj

1943

432.

Sadowski

Franciszek

Szneka

Goniec dcy dr

B.CH.3 komp

St. Strzelec

Rudawa

Kwiecień

1943

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspirac.

Miejsce

zamieszkania

Data wstąp.

do organizac.

433.

Mucha

Stanisław

Pająk

Strzelec B.CH

3 komp.

St. Strzelec

Rudawa

Kwiecień

1942

434.

Zwoliński

Władysław

Śmiały

Strzelec

komp Smuga

Strzelec

Radwanowice

Październik

1942

435.

Modyna

Edward

Las

Dca drużyny

4 komp.

Kapral

z cenz.

Rudawa

Luty

1942

436.

Modyna

Jan

Workata

Dca druż.

4 komp.

Sierżant

Rudno

Wrzesień

1941

437.

Baster

Józef

Kopyto

Strzelec WS

OP 4 komp.

St. Pionier

Chrosna

Kwiecień

1941

438.

Nawrot

Stanisław

Buraczek

Strzelec

komp.Smuga

Strzelec

Brzezinka

Maj

1941

439.

Kubaty

Władysław

Leszcz

Strzelec

komp.Smuga

Strzelec

Brzezinka

Październik

1942

440.

Szczepański

Ludwik

Leszczyna

Strzelec

komp.Smuga

Strzelec

Brzezinka

Maj

1942

441.

Nęcka

Stanisław

Kret

Strzelec

komp.Smuga

Strzelec

Brzezinka

Październik

1942

442.

Szczepański

Ludwik

Skała

Strzelec

komp.Smuga

Strzelec

Brzezinka

Maj

1941

443.

Mazur

Kazimierz

Ul

Strzelec

komp.Smuga

Strzelec

Brzezinka

Kwiecień

1942

444.

Kołodziejczyk

Józef

Sęk

Dca sekcji

komp.Smuga

Strzelec

Brzezinka

Grudzień

1939

445.

Pietruszka

Tadeusz

Krzemień

Strzelec

komp.Smuga

Strzelec

Brzezinka

Listopad

1942

446.

Warchalski

Jan

Cierń

Dca plut BCH

2 komp.

Sierżant

Żbik

Kwiecień

1942

447.

Zając

Eugeniusz

Szpak

k…. dysp

3 komp.

Kapral

Krzeszowice

Maj

1942

448.

Stanisław

Gwóźdź

Strzelec plut

BCH

St. Saper

Młynka

Luty

1943

449.

Mucha

Wojciech

Wojtek

Strzelec plut

BCH

St. Ułan

Młynka

Marzec

1943

450.

Konopka

Bronisław

Sułko

Podof. KW

2 komp.

Sierżant

Kraków

Wrzesień

1941

451.

Noworyta

Piotr

Batko

Sanit.WSOP

1 komp.

Plutonowy

Czerna

Wrzesień

1942

452.

Nawara

Stanisław

Kiemlicz

Strzelec

1 komp.

Kapral

Czerna

Czerwiec

1943

453.

Gleń

Stefan

Jastrząb

Saper

1 komp.

Kapral

Czerna

Sierpień

1943

454.

Jagła

Kazimierz

Rybak

Strzelec

1 komp.

Strzelec

Brzezinka

Grudzień

1942

455.

Butrym

Wacław

Bej

Podof. K.W.

1 komp.

Sierżant

Kraków

Listopad

1939

456.

Gędłek

Władysław

Derkacz

Strzelec

2 komp.

St. Strzelec

Młynka

Marzec

1943

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspirac.

Miejsce

zamieszkania

Data wstąp.

do organizac.

457.

Nachel

Józef

Sęk

Strzelec

2 komp.

St. Strzelec

Młynka

Marzec

1943

458.

Bazarnik

Tadeusz

Gołąb

Strzelec B.CH

3 komp.

Kapral

Nawojowa

Góra

Luty

1942

459.

Przeginiak

Jan

Lis

Strzelec B.CH

3 komp.

Kapral

Nawojowa

Góra

Luty

1942

460.

Koźbielak

Władyslaw

Gołąb

Strzelec B.CH

3 komp.

St. Strzelec

Nawojowa

Góra

Luty

1942

461.

Kaczor

Jan

Jaszcz

Wicher

Dca dr. Łącz.

w plut ł. Obw.

Sierżant

Żbik

Styczeń

1940

462.

Kutek

Józef

Hanka

Inf.

Obwodu

Sierżant

pchor.

Katowice

Luty

1940

463.

Czech

Józef

Wioślarz

Orat

Kapelan

Obwodu

Kapitan

Kraków

Luty

1942

464.

Terlikowski

Władysław

Wierzba

Strzelec B.CH

3 komp.

Bombardier

Nawojowa

Góra

Listopad

1942

465.

Dudek

Eugenia

Kozaczek

Łączniczka odz. dyw.obw.

Sierżant

Tenczynek

Listopad

1943

466.

Korbiel

Piotr

Liść

W dyspozycji

dcy pl.WSOP

Kapral

Paczółtowice

Maj

1942

467.

Klocek

Marian

Wysoki

Dca druż.

Komp. Smuga

Plutonowy

Paczółtowice

Maj

1942

468.

Hrabia

Józef

Grab

Strzelec

Komp. Smuga

Strzelec

Szklary

Kwiecień

1941

469.

Roś

Władysław

Latoń

Zca dcy dru.

1 komp.

Kapral

Paczółtowice

Maj

1941

470.

Chochół

Stanisław

Wróbel

WSOP

Komp.Smuga

St. Strzelec

Szklary

Maj

1941

471.

Pałka

Jan

Ślimak

Strz. WSOP

1 komp.

Kapral

Paczółtowice

Luty

1940

472.

Janusz

Stanisław

Don II

Strzelec

1 komp.

St. Strzelec

Paczółtowice

Luty

1943

473.

Molikiewicz

Roman

Szbok

Strzelec

1 komp.

Strzelec

Paczółtowice

Luty

1943

474.

Kurdziel

Stanisław

Piorun

Dca patrolu

w plut. 3 kom

Kapral

Krzeszowice

Listopad

1941

475.

Stępowski

Józef

Czerkies

Dca drużyny

4 komp.

Plutonowy

Wola Filipowska

Maj

1943

476.

Jaroń

Bronisław

Borówka

Dca drużyny

6 komp.

Kapral

Wola Filipowska

Październik

1943

477.

Zwoliński

Józef

Klej

Orzech

Komp.

Smuga

St. Strzelec

Radwanowice

Kwiecień

1944

478.

Piórko

Jan

Jurek

Podof.Łączności K.W. Ifor.

Sierżant

Gliwice

Luty

1940

479.

Ziarnik

Bolesław

Gudzic

WSOP strz.

1 komp.

St. Strzelec

Gorenice

Luty

1943

480.

Ficek

Kazimierz

Ryś

Goniec Sz.Sz.

3 komp.

Strzelec

Czatkowice

Marzec

1944

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspirac.

Miejsce

zamieszkania

Data wstąp.

do organizac.

481.

Zmaza

Stanisław

Orzeł

Goniec Sz.Sz.

3 komp.

Strzelec

Czatkowice

Marzec

1944

482.

Szczurek

Stanisław

Dylko

Dca. Sekcji

6 komp.

Kapral

Tenczynek

Czerwiec

1943

483.

Noworyta

Józef

Żar

Kapral obw

dyw plut 3 k.

Sierżant

podchorąży

Krzeszowice

Październik

1941

484.

Dobiecki

Władysław

Blok

Zca dcy plut

dyw.

Sierżant

Opole

Maj

1943

485.

Niemiec

Kazimierz

Nikar

Strzelec

3 komp.

St. Strzelec

Krzeszowice

Listopad

1939

486.

Polak

Stefan

Szczepan

Goniec

dcy 1 batal.

Kapral

Sosnowiec

Marzec

1942

487.

Ziembiński

Adam

Bim

Zastępowy

Sz.Sz.

St. Strzelec

Siedlec

Wrzesień

1940

488.

Tumidalski

Wiesław

Kłyś

Goniec

1 komp.

St. Strzelec

Paczółtowice

Styczeń

1943

489.

Cekiera

Andrzej

Czekaj

Dca druż.

1 komp.

Plutonowy

Paczółtowice

Czerwiec

1940

490.

Matysik

Józef

Młot

Goniec B.CH.

3 komp.

Kapral

Krzeszowice

Luty

1943

491.

Gwizdała

Józef

Czarny

Ofic. K.W.

B.CH.

Plutonowy

Nawojowa

Góra

Kwiecień

1943

492.

Medwey

Alfred

Rak

Adjut. D-cy

2 Bataljonu

Pod Porucznik

P.P 65670

Styczeń

1940

493.

Naturski

Jan

Hardy

Strzelec

4 komp.

St. Strzelec

Nawojowa

Góra

Czerwiec

1942

494.

Kaczorowski

Stefan

Wolny

Strzelec

4 komp.

St. Strzelec

Nawojowa

Góra

Czerwiec

1942

495.

Jaśkowiec

Józef

Jaźwiec

Z-ca plut.dyw.

Dca dr. Pionie

Plutonowy

z cenz.

Krzeszowice

Listopad

1939

496.

Piechota

Franciszek

Jura

Goniec dysp.

1 komp.

Bombardier

Czatkowice

Listopad

1944

497.

Frytek

Edward

Fred

Strzelec plut.

pionierów

Strzelec

Nawojowa

Góra

Styczeń

1943

498.

Karcz

Jan

Klin

Dca. Sekcji

5 komp.

Kapral

Chrosna

Kwiecień

1940

499.

Winiarski

Mieczysław

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Kleszczów

Kwiecień

1940

500.

Grzegorek

Jan

Strzelec

B. Ch.

Strzelec

Nawojowa

Góra

Luty

1940

501.

Motyl

Jan

Smok

Dca druż

B. Ch.

Plutonowy

Siedlec

Luty

1940

502.

Zmaza

Adam

Kopytko 2

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Czatkowice

Październik1943

503.

Jarosiński

Piotr

Wilk

Instruktor

1 komp.

St. Sierżant

Tenczynek

Wrzesień

1942

504.

Sydor

Zbigniew

Zacharzewski

Strzelec SP37

przy 1 komp.

Kapral

z cenz.

P.P. 45847

Kwiecień

1943

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspirac.

Miejsce

zamieszkania

Data wstąp.

do organizac.

505.

Ziarnik

Stanisław

Kwiatkowski

Strzelec WS

OP 1 komp.

Strzelec

Gorenice

Maj

1943

506.

Ziarnik

Kazimierz

Fijałkowski

Strzelec WS

OP 1 komp.

Strzelec

Gorenice

Maj

1943

507.

Ziarnik

Czesław

Sosna

Strzelec WS

OP 1 komp.

Strzelec

Gorenice

Maj

1943

508.

Gwizdała

Karol

Gong

Kom. .

B.CH.3 komp

Sierżant

Nawojowa

Góra

Luty

1942

509.

Święszek

Michał

Świstak

Sp-37 oddział

dyw. obwodu

Sierżant

Kijawa

p. Nysa

Kwiecień

1940

510.

Święszek

Jan

Osa

Goniec

1 komp.

St. strzelec

Biskupice

p. Nysa

Marzec

1943

511.

Szurmiak

Stanisław

Termit

Zast.d-cy poc-

tu dcy 1 Batal

Kapral

z cenz.

Krzeszowice

Marzec

1943

512.

Żbik

Michał

Farba

Podof. Inf.

1 komp.

Sierżant

Jankowice

Maj

1940

513.

Mistak

Józef

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Chrosna

Kwiecień

1943

514.

Burowski

Józef

Strzelec

5 komp.

Bombardier

Chrosna

Wrzesień

1941

515.

Baster

Piotr

Kabel

Strzelec

B.CH.

Kapral

Nielepice

Lipiec

1943

516.

Małodobry

Władysław

Jeleń

Z-ca d-cy WO

SP O.Krzesz.

Ogniomistrz

Kraków

Kwiecień

1942

517.

Linhofer

Władysław

Bóbr

Strzelec

3 komp.

Strzelec

Kraków

Sierpień

1942

518.

Baster

Kazimierz

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Brzoskwinia

Wrzesień

1942

519.

Rudawski

Jan

Krzyżyk

Mściciel

Strzelec

4 komp.

Plutonowy

Tenczynek

Wrzesień

1941

520.

Marona

Jan

Strzelec

5 komp.

Strzelec

Aleksandrowice

Maj

1941

521.

Cekiera

Andrzej

Orzech

Podof.

WSOP 1k.

Paczółtowice

Listopad

1941

522.

Głownia

Stanisław

Stanik

Podof. Broni

WSOP

Sierżant

Krzeszowice

Maj

1943

523.

Noworyta

Antoni

Sowa

D-ca druż.

1 komp.

Kapral

Czerna

Maj

1940

524.

Krawczyk

Józef

Borek

Goniec d-cy

plut. 5 komp.

Kapral

P. P.

46081

Sierpień

1941

525.

Gleń

Józef

Wywiadowca

1 komp.

Kapral

Czatkowice

Listopad

1939

526.

Wojnar

Stanisław

Lancet

Lekarz Obw.

Krzeszowice

Krzeszowice

Grudzień

1942

527.

Kulka

Stanisław

Łoś

Podof.do dysp

d-cy 3 komp.

Plutonowy

Siedlec

528.

Sarnek

Józef

Sznur

D-ca plut.

BCH 3 komp.

Plutonowy

Nielepice

Listopad

1943

L.

ewid

Nazwisko

i imię

Pseudonim

Przydział organizacyjny

Stopień w konspiracji

Odznaczenia w konspirac.

Miejsce

zamieszkania

Data wstąp.

do organizac.

529.

Urbańczyk

Aleksander

Karol

D-ca sekcji

1 komp.

Plutonowy

Czerna

Kwiecień

1943

530.

Piekarczyk

Marian

Piekarz

Strzelec

1 komp.

Strzelec

Paczółtowice

Listopad

1942

531.

Piórko

Augustyn

Bogusław

Strzelec

3 komp.

Strzelec

Bobrek

Kwiecień

1943

532.

Waś

Władysław

Wilk

Z-ca d-cy dr.

BCH komp.3

Plutonowy

Nielepice

Marzec

1943

533.

Zwoliński

Eugeniusz

Ryś

Strzelec

2 kompanii

Strzelec

Wrocław

Grudzień

1942

 

 

 

Zakończono na stronicy na pozycji ewid. 533 (pięćset trzydzieści trzy)

 

 

Krzeszowice dnia 15. października 1945 r.

 

 

 

Pieczęć trójkątna :

 

Komisja Likwidacyjna

 

Okręg Krakowski

 

Obwód Krzeszowice

 

 

Podpis.

 

Ankwicz mjr.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz